reklama
kategoria: Sport
13 listopad 2025

Aż 470 młodych pływaków i pływaczek weźmie udział w Grand Prix Gdańska 2025

fot. nadesłane
W najbliższy piątek 14 listopada, w pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu, usytuowanej w dzielnicy Chełm, odbędą się zawody pływackie „Grand Prix Gdańska 2025”. Rozgrywane będą w ramach cyklu POMERANIA CUP 2025. Do stolicy województwa pomorskiego zjedzie aż 470 młodych pływaków i pływaczek poniżej 15 roku życia, z 21 klubów sportowych.
Pomerania Cup to zawody wychodzące ponad standardy zawodów pływackich – są tu rozgrywane także konkurencje w pływaniu w płetwach – innej dyscyplinie, która jest zrzeszona w Polskim Związku Płetwonurkowania. To bardzo podobna dyscyplina, która może być świetnym uzupełnieniem treningu pływackiego, każdy pływak na treningu także trenuje w płetwach. Zawodnicy startują w dwóch płetwach, z rurką czołową co gwarantuje większe prędkości osiągane w wodzie a także ogromną dynamikę rozgrywania dyscypliny.

Do stolicy województwa pomorskiego zjedzie w sumie aż 470 młodych pływaków i pływaczek poniżej 15 roku życia, z 21 klubów sportowych specjalizujących się w szkoleniu w dyscyplinach pływanie i pływanie w płetwach.

Młodzi adepci dwóch wspomnianych dyscyplin, podczas zawodów POMERANIA CUP 2025 będą mogli podglądać najlepszych – gośćmi specjalnymi będą Jan Świtkowski – olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata w pływaniu na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz Szymon Kropidłowski, mistrz i rekordzista świata w pływaniu w płetwach, złoty medalista The World Games, które w sierpniu tego roku odbyły się w chińskim Chengdu.

Gdańskie zawody zostaną rozegrane w dwóch blokach – pierwszy, dla młodszych zawodników zostanie rozegrany pomiędzy godziną 8.20 a 11.00 i wystartują w nim zawodnicy 10-letni i młodsi. W drugim bloku – przewidzianym pomiędzy 12.00 a 15.30 –zaprezentują się nam zawodnicy 11-15 letni.

Organizatorem zawodów jest Młodzieżowy Klub Pływacki w Gdańsku, który organizuje je przy wsparciu miasta Gdańsk. Zawody są także współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W trakcie imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji – wyścigi premiowane atrakcyjnymi nagrodami, a każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkowy czepek. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Śrem
7.9°C
wschód słońca: 07:08
zachód słońca: 16:03
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Śremiu

kiedy
2025-11-21 19:30
miejsce
Katolickie Centrum Edukacji i...
wstęp biletowany
kiedy
2025-11-30 17:00
miejsce
Muzeum Śremskie, Śrem, ul. Adama...
wstęp biletowany
kiedy
2025-12-30 19:00
miejsce
Muzeum Śremskie, Śrem, ul. Adama...
wstęp biletowany
kiedy
2026-04-09 19:00
miejsce
Muzeum Śremskie, Śrem, ul. Adama...
wstęp biletowany