1 marzec 2021

Zderzenie forda z motocyklem – apelujemy o wzajemny szacunek na drodze

fot. KPP Śrem
Śremscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Psarskie. Kierujący fordem, 26-letni mieszkaniec gminy Śrem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doprowadził do zderzenia z jednośladem. 42-letni motocyklista, z niegroźnymi obrażeniami ciała, trafił do szpitala.
REKLAMA

W minioną sobotę, 27 lutego tuż po godz. 18.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Psarskie.

Z ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu kolizji wynika, że kierujący Fordem Mondeo, 26 – letni mieszkaniec gminy Śrem, wyjeżdżając z ulicy Leśnej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, 42-letniemu mieszkańcowi gminy Śrem, który jechał ulicą Sikorskiego od strony Śremu w kierunku Manieczek. Doszło do zderzenia pojazdów i motocyklista z niegroźnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z zespołu ds. wykroczeń.

Wraz z pierwszymi promieniami słońca, które pojawiły się po prawdziwie zimowych dniach, zauważyliśmy, że na naszych drogach jest coraz więcej miłośników jednośladów. Jak co roku apelujemy więc do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemną życzliwość. Przypominamy, że motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, ze swoimi prawami, ale też obowiązkami. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji i liczymy na wzajemny szacunek uczestników ruchu drogowego. Dziękujemy tym, którzy od lat budują właściwy wizerunek odpowiedzialnego użytkownika drogi. Pamiętajmy o tym, że brawura, szpan i kompletny brak wyobraźni w ruchu drogowym mogą doprowadzić do tragedii.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski /

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Śremiu