13 luty 2020

Wypadek na drodze relacji Śrem – Poznań

Apelujemy o rozwagę, wyobraźnię i szczególną ostrożność na drogach. W dniu wczorajszym, 35-letni mężczyzna, kierujący Kia Ceed, zjechał na prawe pobocze i uderzył pieszego, który szedł niewłaściwą stroną jezdni.
REKLAMA

12 lutego br., o godz. 15.52, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Śrem – Poznań.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Kia Ceed, 35-letni mieszkaniec Poznania, jadąc z kierunku Śremu w kierunku miejscowości Poznań, rozpoczął manewr wyprzedzania kilku pojazdów, jednak po zorientowaniu się, że z przeciwnego kierunku ruchu nadjeżdża inny pojazd zaprzestał dalszego wykonywania tego manewru, wrócił na swój pas i nie chcąc uderzyć w tył poprzedzającego go pojazdu gwałtownie zahamował, po czym zjechał na prawe pobocze i uderzył w pieszego 45-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, który szedł niewłaściwą stroną jezdni.

Kierujący pojazdem był trzeźwy. Do szpitala w Poznaniu z obrażeniami głowy trafił pieszy zabrany przez załogę LPR.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu Kia Ceed. Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego.

Apelujemy o rozwagę, wyobraźnię i szczególną ostrożność na drogach.

/ Tekst: Robert Radajewski /

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Śremiu