Śremscy policjanci sprawdzili już blisko pięć tysięcy zgłoszeń od internautów
Przypomnijmy, że dokładnie od 20 września 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego. Tak więc za kilka dni minie 7 lat od kiedy, właśnie za pośrednictwem tej mapy, mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Wszystkie sygnały od internautów, które wpływają do Komendy Powiatowej Policji w Śremie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane.
Od 20 września 2016 roku do 12 września br., czyli przez prawie 7 lat, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów. Najwięcej, bo aż 1 655 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 948 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania, 455 niewłaściwej infrastruktury drogowej, a 426 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Bardzo cieszy nas to, że KMZB jest popularna i że mieszkańcy powiatu śremskiego z niej korzystają.
Cały czas zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania nam ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.
Aplikacja gwarantuje anonimowość i pewność, że każde zgłoszenie będzie poważnie traktowane i sprawdzone przez policjantów.
Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
- akceptujemy regulamin,
- chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji - należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.
Jeszcze raz zwracamy uwagę na to, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl
/ Ewa Kasińska, KGP /