24 czerwiec 2020

Przed nami wakacje – rodziców prosimy o czujność

fot. KPP Śrem
Policjanci z zespołu ds. nieletnich skierowali do sądu rodzinnego sprawę 16-latka, który uszkodził ekran dotykowy tankomatu na stacji paliw w gminie Książ Wielkopolski powodując straty w wysokości ponad 5 000 złotych. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami do rodziców wszystkich uczniów apelujemy o wzmożenie czujności i nadzoru nad dziećmi. Wspaniały czas wypoczynku i zabawy, radości i beztroski, może być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu.
Koronawirus
wielkopolskie
3230
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

17 czerwca br. policjanci zespołu ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Śremie skierowali do sądu rodzinnego materiały sprawy dotyczącej uszkodzenia ekranu dotykowego tankomatu na stacji paliw w gminie Książ Wielkopolski. Z zebranego w tej sprawie materiału wynikało, że 16-letni mieszkaniec małej wioski w gminie Książ Wielkopolski, w nocy wraz z innymi osobami jako pasażer samochodu przyjechał na stację paliw, aby zatankować paliwo. Właśnie wówczas zaczął uderzać pięścią w tankomat i ekran urządzenia pękł. Chłopak spowodował straty w wysokości 5 500 złotych.

W najbliższą sobotę pierwszy dzień wakacji. Dla dzieci i młodzieży rozpocznie się wspaniały czas wypoczynku i zabawy, radości i beztroski. Policyjne statystyki pokazują, że może to być również czas szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu. Dlatego też rodziców wszystkich uczniów prosimy o wzmożenie czujności i nadzoru nad dziećmi. Trzeba rozmawiać o zagrożeniach i przypominać zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

/ Ewa Kasińska /

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3230
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Śremiu

kiedy
2020-09-26 17:30
miejsce
Muzeum Śremskie, Śrem, ul. Adama...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-28 17:00
miejsce
Muzeum Śremskie, Śrem, ul. Adama...
wstęp biletowany