12 maj 2020

Piraci drogowi pędzili przez Żabno – stracili uprawnienia do kierowania

fot. KPP Śrem
Policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnych dwóch piratów drogowych, którzy kierując BMW i Audi A6 pędzili przez Żabno mając na liczniku 101 km/h. Zagrażający sobie i innym kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Mundurowi apelują, aby nie zapominać o bezpieczeństwie, bowiem kiedy dochodzi do poważnego w skutkach wypadku drogowego, zwłaszcza jeżeli ginie człowiek, to tragedia ludzka jest ogromna.
Koronawirus
wielkopolskie
3230
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Mimo licznych, policyjnych apeli niektórzy kierowcy nadal nie zważają na ograniczenia prędkości, a tym samym na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse na jego przeżycie. Pewnie nie myśleli o tym dwaj mężczyźni, którzy w sobotni wieczór, 9 maja, pędzili swoimi samochodami przez Żabno. Namierzyli ich policjanci śremskiej drogówki.

Najpierw, o godz. 19.17, na policyjny radar wpadł 23-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który kierował BMW. Mężczyzna na pięćdziesiątce jechał 101km/h. Tyle samo na liczniku chwilę później, o godz. 19.31, miał w tym samym miejscu 30-latek z powiatu gnieźnieńskiego, kierujący Audi A6.

Obaj nierozsądni kierowcy na 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania, zostali też ukarani mandatami w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Kiedy mamy piękną i słoneczną pogodę, a taka była w minioną sobotę, to kierowcy jakby zapominają o podstawowych zagrożeniach i ograniczeniach prędkości. Jednak mimo aury i korzystnych warunków drogowych nie można zapominać o bezpieczeństwie, bowiem kiedy dochodzi do poważnego w skutkach wypadku drogowego, zwłaszcza jeżeli ginie człowiek, to tragedia ludzka jest ogromna.

/ Ewa Kasińska /

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3230
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Śremiu

kiedy
2020-09-26 17:30
miejsce
Muzeum Śremskie, Śrem, ul. Adama...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-28 17:00
miejsce
Muzeum Śremskie, Śrem, ul. Adama...
wstęp biletowany